Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Posłowie stworzyli stronę internetową "Zadanie dla posła"

Posłowie stworzyli stronę internetową fotolia.pl

Posłowie z parlamentarnego zespołu "Następne Pokolenie" polecali w czwartek korzystanie ze strony www.zadaniedlaposla.pl. Daje ona m.in. możliwość zgłaszania problemów, których rozwiązaniem powinni się zająć parlamentarzyści - poinformował Dziennik Gazeta Prawna.

"Czasami mała z pozoru niedogodność stanowi spore utrudnienie w życiu każdego z nas. Takimi sprawami w pierwszej kolejności powinni zajmować się posłowie. Chcemy słuchać Waszych pomysłów, chcemy też, by ten projekt stał się przekaźnikiem i drogowskazem, co należy w Polsce jeszcze zmienić" - deklarują założyciele serwisu "Zadanie dla posła".

Szef zrzeszającego przedstawicieli wszystkich klubów zespołu "Następne Pokolenie" Cezary Tomczyk (PO) deklarował na czwartkowej konferencji prasowej, że uruchomiony serwis ma się skupić na rzeczach "małych, ale ważnych".

"Postanowiliśmy pokazać, że coś nas w tym Sejmie może łączyć. Wiemy, co nas dzieli - pokazujemy to codziennie w programach telewizyjnych - ale przyszedł czas na trochę inną jakość. Wiecie państwo, że przez Facebooka czy Twittera organizowali się niedawno rewolucjoniści w Egipcie - my chcemy spowodować trochę inną rewolucję. Chcemy pokazać, że to następne pokolenie polityków może uprawiać politykę w trochę inny sposób niż dotychczas" - mówił.

Serwis "Zadanie dla posła" jest interaktywny, zawiera m.in. przekierowania do kont posłów z zespołu "Następne Pokolenie" na Facebooku i na Twitterze. Zadanie dla posła można też zgłosić wypełniając internetowy formularz - pomysły mogą na bieżąco oceniać internauci. "Fajny element tej strony to to, że każdy będzie mógł na bieżąco śledzić swój pomysł. Nie każdy musi się od razu zakończyć nowelizacją ustawy, czasem wystarczy interpelacja czy interwencja poselska" - podkreśla Tomczyk.

Więcej w Gazecie Prawnej

fot. www.sxc.hu

Pon., 21 Lt. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka