Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W Senacie odbędzie się konferencja z okazji 30. rocznicy uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym

W Senacie odbędzie się konferencja z okazji 30. rocznicy uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym fotolia.pl

W tym roku przypada 30-lecie uchwalenia z inicjatywy Senatu RP ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym, a także 30. Rocznicę pierwszych wyborów samorządowych (do rad gmin), które odbyły się 27 maja 1990 roku. Rok 2020 to zatem szczególny czas wspólnego świętowania tej okrągłej rocznicy, ale również podsumowań. Z okazji 30. rocznicy uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym 10 marca odbędzie się konferencja organizowana przez Komisję Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Związek Miast Polskich.

Konferencja będzie doskonałą okazją do swoistego podsumowania 30 lat samorządu terytorialnego w Polsce. Wystąpienia przybliżające genezę historyczną, znaczenie samorządu terytorialnego, a także mówiące o 30 latach samorządu w Polsce oraz o Senacie jako izbie samorządowej w programie Samorządna Rzeczpospolita wygłoszą tak znamienici goście jak Jerzy Stępień, Zygmunt Frankiewicz i Jerzy Buzek.

Konferencję otworzy Marszałek Senatu Tomasz Grodzki. 

30 lat samorządności to też okazja do wspomnień – w czasie konferencji wspominani będą właśnie Ojcowie Założyciele polskiego samorządu, czyli Jerzy Regulski, Michał Kulesza i Walerian Pańko. Wystąpienia okolicznościowe na ich temat wygłoszą: Andrzej Porawski, Jerzy Bratkowski i Cezary Trutkowski. 

Odbędzie się też wystąpienie na temat polskich samorządowców na forum międzynarodowym, uczestnicy konferencji dowiedzą się też, jak przedstawia się polski samorząd w opinii Polaków.

Konferencja odbędzie się 10 marca o godzinie 11:00 w Gmachu Senatu RP w Warszawie.

Sob., 7 Mrz. 2020 0 Komentarzy
Małgorzata Orłowska
sekretarz redakcji Małgorzata Orłowska