Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W Sejmie o sytuacji szpitali powiatowych

W Sejmie o sytuacji szpitali powiatowych fotolia.pl

Przewodniczący sejmowej komisji zdrowia zwołał posiedzenie na czwartek 14 marca. Ma być ono poświęcone rozpatrzeniu informacji ministra zdrowia o sytuacji finansowej i organizacyjnej szpitali powiatowych oraz funkcjonowaniu tzw. sieci szpitali po wejściu w życie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. 

Temat obrad posłów jest aktualny i bardzo ważny dla większości samorządów powiatowych. Związek Powiatów Polskich oraz Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych w ostatnim czasie wielokrotnie, przy każdej okazji podkreślają ogrom wysiłku ze strony samorządów powiatowych, włożony w ostatnich latach w poprawę kondycji finansowej i jakości usług szpitali, a z drugiej strony bardzo trudną, miejscami dramatyczną, sytuację szpitali spowodowaną ostatnimi zmianami prawnymi. ZPP opracował raport o sytuacji podmiotów leczniczych, który można przeczytać tutaj.

Z kolei z relacjami z ostatnich rozmów przedstawicieli OZPSP z kierownictwem resortu zdrowia można zapoznać się tutaj. Zapraszamy również po bieżące doniesienia do działu "Polityka zdrowotna" na naszym portalu. Zainteresowanym tematyką posiedzenia komisji przypominamy, że obrady można śledzić na żywo na stronie internetowej kancelarii Sejmu tutaj. Zapowiada się ciekawa, gorąca dyskusja.

Sob., 2 Mrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża