Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Powiatowe punkty świadomej prokreacji?

Powiatowe punkty świadomej prokreacji? fotolia.pl

Posłowie klubu parlamentarnego Nowoczesna zaproponowała w ramach inicjatywy ustawodawczej projekt ustawy o świadomej prokreacji. Ustawa w swoim założeniu wprowadza wiele zmian, w tym również nowe zadania dla samorządów. Po ewentualnym wejściu w życie przepisów zostanie wprowadzona sieć poradnictwa w zakresie planowania rodziny i zdrowia seksualnego, które będą uzupełniały edukację prowadzoną w szkole.

Poradnie będą dostępne dla wszystkich, którzy ukończyli 13. rok życia i będą zapewniały możliwość uzyskania rzetelnej wiedzy w bezpiecznej i dyskretnej atmosferze. Organizacja sieci poradni będzie zadaniem zleconym realizowanym przez powiaty. Na każdy powiat przypadać będzie liczba punktów poradnictwa świadomej prokreacji nie mniejsza niż jeden, na 100 tys. mieszkańców.

Zdaniem projektodawców wprowadzenie ustawy wpłynie na poprawę stanu wiedzy na temat seksualności i świadomego rodzicielstwa wśród młodzieży w wieku szkolnym poprawi świadomość i odpowiedzialność za podejmowanie decyzji o rozpoczęciu życia seksualnego, ograniczając liczbę niechcianych ciąż, zakażeń chorobami przenoszonymi droga płciową, a także przemoc seksualną.

Niedz., 28 St. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Marcin Maksymiuk