Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Standardy dla noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni

Standardy dla noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni fotolia.pl

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opracowało projekt rozporządzenia sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni.

Projektowane rozporządzenie powiązane jest z procedowaną w Sejmie nowelizacją ustawy o pomocy społecznej (druk nr 2111), która ma doprecyzować przepisy dotyczące placówek udzielających tymczasowego schronienia osobom bezdomnym, oraz wprowadzić dodatkowy typu placówki tj. schroniska dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi.

Rozwiązania zaproponowane w projektowanym rozporządzeniu w zakresie standardów podstawowych usług świadczonych w noclegowni, schroniskach dla osób bezdomnych ogrzewalniach oraz standardy obiektów, w których mieszczą się te placówki nie różnią się od regulacji określonych w dotychczas obowiązującym rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2017 r. w sprawie standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych ogrzewalni. W projektowanym rozporządzeniu dodatkowo uregulowano kwestie dotyczące standardu podstawowych usług świadczonych przez schronisko dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi oraz standardu obiektu, w którym mieści się ta placówka. Ponadto nowe rozporządzenie Ponadto projektowane rozporządzenie nie będzie regulowało kwestii kwalifikacyjnych dla osób świadczących usługi w placówkach udzielających schronienia osobom bezdomnym. Kwestie te ma regulować bezpośrednio ustawa.

Z projektem rozporządzenia można zapoznać się tutaj.

Sob., 20 St. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel