Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Afrykański pomór świń: kolejna nowelizacja przepisów

Afrykański pomór świń: kolejna nowelizacja przepisów fotolia.pl

Resort rolnictwa przygotował kolejną modyfikację rozporządzenia regulującego środki podejmowane w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń.

O poprzedniej, czerwcowej, zmianie, pisaliśmy tutaj.

Korekta przepisów dotyczy warunków transportu świń przeznaczonych do natychmiastowego uboju, warunków samego uboju oraz ograniczeń dla zakładów przetwórstwa mięsnego. Między innymi w gospodarstwach położonych na obszarze ochronnym, obszarze objętym ograniczeniami oraz na obszarze zagrożenia nie można prowadzić uboju świń w celu produkcji mięsa na użytek własny, innych niż utrzymywane w tym gospodarstwie. Poza tym jasno sformułowano, że gospodarstw w całym kraju dotyczą obostrzenia używania w chowie i hodowli trzody - tzw. zielonki, ziaren lub słomy, pochodzących z obszaru objętego ograniczeniami i obszaru zagrożenia.

Projekt aktualnej nowelizacji został wysłany do zaopiniowania m.in. stronie samorządowej 1 sierpnia. Uwagi można zgłaszać przez tydzień. Dokument trudno znaleźć na stronie internetowej ministerstwa rolnictwa, więc załączamy go pod artykułem.

Załączniki:
Pobierz ten plik (Afrykanski_pomor_swin_rozporzadzenie_nowelizacja_2017.08.01.pdf)ASF5297 kB
Pt., 4 Sp. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża