Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Tryb obiegowy

W trybie obiegowym – z terminem do 14 grudnia, godz. 11.00 – w Zespole ds. Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa Obywateli uzgodnione zostały dwa projekty aktów prawnych:

  • projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw niektórych miejscowości. Zawarte w projekcie zmiany są realizacją wniosków rad gminy przekazanych za pośrednictwem wojewodów do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zmiany dotyczą 232 przypadków w tym: ustalenia 35 nazw, zmiany nazw i określeń rodzajów 91 miejscowości oraz zniesienia nazw 107 miejscowości – na terenie 96 gmin w 79 powiatach i 15 województwach;
  • projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie gmin, w których stosuje się szczególne zasady odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiołu, a także szczególne zasady zagospodarowania terenów oraz zasady i tryb nabywania nieruchomości, w związku z osunięciem ziemi.
Czw., 16 Gr. 2010 0 Komentarzy Dodane przez: