Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kosmetyczne korekty właściwości niektórych dyrektorów RZGW

Kosmetyczne korekty właściwości niektórych dyrektorów RZGW fotolia.pl

Resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej skierował do zaopiniowania przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego projekt rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie właściwości miejscowej dyrektorów regionalnych zarządów gospodarki wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w sprawach z zakresu zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, datowany na 21 października 2019 roku. 

Jak wskazano w uzasadnieniu do projektu, zmiana rozporządzenia wynika z weryfikacji właściwości miejscowej dyrektorów regionalnych zarządów gospodarki wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie przeprowadzonej po pierwszym roku funkcjonowania systemu. Projekt rozporządzenia ma na celu zmianę przyporządkowania niektórych gmin do właściwego miejscowo organu regulacyjnego – dyrektorów regionalnych zarządów gospodarki wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Z uzasadnienia wynika, że w przypadku gmin Konopnica (powiat wieluński), Opatów (powiat kłobucki) i Sławno (powiat opoczyński) zostały one pierwotnie błędnie przyporządkowane dyrektorom RZGW. Obecna zmiana ma na celu skorygowanie tych błędów. Natomiast w przypadku gmin Przecław i Słupia (powiat jędrzejowski) wprowadzane zmiany wynikają z ich położenia na granicy działania dwóch obszarów RZGW, a zmiana przynależności wynika z potrzeby usprawnienia funkcjonowania tych gmin w ramach regionalnych zarządów gospodarki wodnej. 

Wszystkim zainteresowanym polecamy zapoznanie się z projektem, który można znaleźć tutaj.

Śr., 6 Lst. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel