Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Będzie nowe rozporządzenie w sprawie rekrutacji

Będzie nowe rozporządzenie w sprawie rekrutacji fotolia.pl

Do konsultacji publicznych skierowano projekt rozporządzenia w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów. Zmiany w stosunku do aktualnego stanu prawnego mają charakter głównie dostosowujący.

W większości w projekcie  powielono rozwiązania przyjęte w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z 16 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek.

Projekt ma na celu dostosowanie przepisów do rozwiązań przyjętych, wprowadzonych ustawą z dnia 22 listopada 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo oświatowe, ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw, polegających na:

  1. Zmianie kryteriów postępowania rekrutacyjnego do branżowej szkoły II stopnia polegających na rezygnacji z brania pod uwagę szczególnych osiągnięć wymienionych na świadectwie ukończenia branżowej szkoły I stopnia;
  2. Zastąpieniu placówek kształcenia praktycznego oraz ośrodków dokształcania i doskonalenia zawodowego – centrami kształcenia zawodowego;
  3. Uzupełnieniu przepisów przejściowych regulujących sposób przeliczania na punkty ocen z zajęć edukacyjnych, o których mowa w art. 95 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 22 listopada 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo oświatowe, ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw, wymienionych na świadectwie ukończenia zasadniczej szkoły zawodowej, oraz świadectwo ukończenia zasadniczej szkoły zawodowej z wyróżnieniem, o którym mowa w art. 95 ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 22 listopada 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo oświatowe, ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw.

Dodatkowo w projekcie rozporządzenia doprecyzowano, które z zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych podlegają przeliczeniu na punkty zgodnie z § 6 ust. 2 projektu rozporządzenia.

Projekt dostępny jest tutaj.

Sob., 20 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel