Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Z zespołu edukacji KWRiST

Z zespołu edukacji KWRiST fotolia.pl

Ostatnie posiedzenie zespołu ds. edukacji, kultury i sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, we wtorek 2 lipca, przebiegło niezwykle sprawnie. Ta uwaga ma o tyle znaczenie, że w porządku posiedzenia znalazło się 17 projektów rozporządzeń i kilka spraw dodatkowo wniesionych. Jednak ze względu na to, iż zdecydowana większość z nich miała charakter dostosowujący przepisy wykonawcze do zmian ustawowych po ubiegłorocznej nowelizacji Prawa oświatowego i ustawy o systemie oświaty, to nie wzbudzały kontrowersji.

Dłużej zatrzymano się nad kilkoma sprawami. Przede wszystkim nad zadanym po raz kolejny ministerstwu pytaniem strony samorządowej, kiedy organy prowadzące szkoły otrzymają informację o szacowanych kosztach ostatniej nowelizacji Karty Nauczyciela i w ślad za tym o zwiększeniu subwencji oświatowej.

Drugą dyskutowaną kwestią był projekt nowelizacji rozporządzenia o Funduszu Kultury Fizycznej. O obu sprawach piszemy o tym w osobnych artykułach. Wszystkie projekty rozporządzeń, przedstawione przez resort edukacji do zaopiniowania przez zespół (wymieniliśmy je tutaj), zyskały opinię pozytywną.

Czw., 4 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża