Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Co w porządku posiedzenia zespołu ds. edukacji KWRiST?

Co w porządku posiedzenia zespołu ds. edukacji KWRiST? fotolia.pl

Najbliższe posiedzenie zespołu ds. edukacji oraz kultury i sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, wyznaczone na 10 marca, zdominują sprawy finansowania wydatków oświatowych. W porządku znalazło się m.in. omówienie projektu nowelizacji Karty Nauczyciela, przewidującego wzrost wynagrodzeń nauczycielskich.

Oprócz tego MEN ma przedstawić propozycję podziału kolejnej puli rezerwy subwencji oświatowej na bieżący rok. Natomiast przedstawiciele stromy samorządowej skierowali pod obrady zespołu dwie sprawy. Pierwsza to list otwarty Związku Miast Polskich do premiera Mateusza Morawieckiego, dotyczący kosztów finansowania oświaty przez samorządy. Pisaliśmy o tym wystąpienia w osobnym artykule. Druga sprawa wniesiona przez ZMP dotyczy roszczeń przedszkoli niepublicznych kierowanych w ostatnim czasie w dużej liczbie wobec samorządów gminnych z powodu zaniżonych wartości dotacje wypłaconych podmiotom niepublicznym do roku 2015.

Co oprócz tematu pieniędzy?

Kwestie finansowe nie zamykają porządku posiedzenia zespołu. MEN przedstawił na dniach dwa bliźniacze projekty rozporządzeń w sprawie przeprowadzania egzaminów - gimnazjalnego, ósmoklasisty i maturalnego. Oba związane są z akcją protestacyjną nauczycieli. Piszemy o nich w osobnym tekście. Opiniowany będzie również projekt resortu kultury dotyczący procedury konkursowej na stanowisko dyrektora instytucji kultury. Pisaliśmy o nim tutaj.

Pt., 15 Mrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża