Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowy model wynagradzania samorządowców

Nowy model wynagradzania samorządowców fotolia.pl

Podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, prezes Związku Miast Polskich - Zygmunt Frankiewicz złożył na ręce współprzewodniczącego Komisji ze strony rządowej projekt nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych. Projekt ten zawiera głównie zmiany w sposobie wynagradzania prezydentów miast, burmistrzów i wójtów.

Główne założenia przedstawionego projektu to: konieczność uregulowania kwestii wynagrodzeń w ustawie a nie w rozporządzeniu, oparcie systemu o przeciętne wynagrodzenie w gospodarce na podstawie danych z GUS, zróżnicowanie płac w zależności od województwa, zróżnicowanie płac w zależności od wielkości danej jednostki, zwiększenie wysokości wynagrodzeń, by odejść od sytuacji, gdy prezydent zarabia mniej niż wielu jego podwładnych w urzędzie.

Propozycja wprowadza jasne, czytelne i sprawiedliwe zasady dotyczące wysokości wynagrodzeń pracowników samorządowych zatrudnionych na podstawie wyboru. Obecnie obowiązujące wynagrodzenia wysokości płac sprawiają, że są one drastycznie niskie  w porównaniu do wynagrodzeń oferowanych na stanowiskach kierowniczych w sektorze prywatnym.

Z projektem można się zapoznać tutaj.

Źródło: www.zmp.poznan.pl

Sob., 2 Lt. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek