Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Standardy w anestezjologii i intensywnej terapii - przedłużenie terminu przejściowego

Standardy w anestezjologii i intensywnej terapii - przedłużenie terminu przejściowego fotolia.pl

Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji publicznych projekt rozporządzenia w sprawie standardów organizacyjnego opieki zdrowotnej w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Projekt rozporządzenia wydłuża o 3 lata  termin dostosowania do wymagań określonych w części normatywnej rozporządzenia, dotyczących rozdzielności oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii dla dorosłych i dzieci oraz utrzymania kwalifikacji personelu medycznego.

W projekcie przewidziano również, że podmioty lecznicze prowadzące szpitale, które w dniu wejścia w życie niniejszego rozporządzenia nie spełniają wymagań określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia, dostosują się do tych wymagań do dnia 31 grudnia 2021 r.

Przypomnijmy, że w obecnym stanie prawnym termin na dostosowanie się do wymogów mija 31 grudnia 2018 r. Utrzymanie tego terminu mogłoby zagrozić ciągłości udzielania świadczeń. Resort zdrowia wskazał, że konieczność wydłużenia terminu dostosowania wynika przede wszystkim ze zróżnicowanego poziomu standardu wyposażenia bazy oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii, jak również zabezpieczenia personelu medycznego, co powoduje zagrożenie braku spełnienia przez podmioty lecznicze określonych w rozporządzeniu wymagań.

Źródło: www.legislacja.rcl.gov.pl

Sob., 24 Lst. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel