Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rozporządzenie płacowe dla urzędników: postulaty zmian

Rozporządzenie płacowe dla urzędników: postulaty zmian fotolia.pl

Strona samorządowa Komisji Wspólnej Rząd i Samorządu wniosła o pilną aktualizację rozporządzenia Rady Ministrów z maja br. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych.

W tabeli zabrakło stanowiska dyrektora. Stosowną zmianę złożył sekretarz strony samorządowej Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich. Jak pisze dyrektor Porawski, celem zmiany jest przywrócenie wcześniejszych rozwiązań, obowiązujących i niekwestionowanych na gruncie rozporządzenia z marca 2009 r. Proponowana zmiana pozwoli zachować dotychczasową strukturę organizacyjną w urzędach, przy jednoczesnym braku konieczności dokonywania modyfikacji w zawartych umowach z pracownikami samorządowymi, zajmującymi stanowiska nieuwzględnione w nowym rozporządzeniu. Korekta sprowadza się do dodania we wskazanym miejscu pominiętego słowa dyrektor (jak dodaje dyrektor Porawski, w poz. 7 pominięcia już nie ma - jest zastępca dyrektora, choć nie ma samego dyrektora). Można zatem zakwalifikować te modyfikację jako poprawienie oczywistej omyłki pisarskiej i wprowadzić ją bez zbędnej zwłoki.

Dodatkowe uwagi do rozporządzenia zgłosiły za pośrednictwem Unii Metropolii Polskich miasta wojewódzkie. Proponują m.in. poddanie bardzo dokładnej analizie kwot dodatku funkcyjnego. Jak podnoszą, prezydent miasta na prawach powiatu powyżej 300 tys. mieszkańców może uzyskać dodatek funkcyjny w maksymalnej kwocie 2500 zł, podczas kiedy podległy mu zastępca prezydenta (których może być czterech zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym) w kwocie 2750 zł, podobnie jak skarbnik miasta. Wśród innych propozycji znalazły się postulaty nowego ustalenia minimalnych wynagrodzeń dla stanowisk starszego inspektora, specjalisty, pomocy administracyjnej, czy wyjaśnienie statusu archiwisty.

Pt., 3 Sp. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża