Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

ZPP interweniuje w sprawie zmian w prawie wodnym

ZPP interweniuje w sprawie zmian w prawie wodnym fotolia.pl

W związku z licznymi wątpliwościami z zakresu prawa wodnego, Związek Powiatów Polskich zwrócił się do przewodniczących Zespołu ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego o przedstawienie na piśmie przed najbliższym posiedzeniem Komisji informacji na temat propozycji zmian legislacyjnych z zakresu ustawy Prawo wodne.

W ostatnim czasie do Biura Związku Powiatów Polskich postulaty dotyczące problematyki tej ustawy wysłał Krajowy Związek Spółek Wodnych. Jak informuje ZPP, przedstawiciele tej instytucji podkreślają, że wielokrotnie już zwracali się do ministerstw w sprawie zapisu o możliwości windykacji należności od użytkowników gruntów zmeliorowanych przez urzędy skarbowe, tak jak to było zawarte w poprzednio obowiązujących regulacjach z zakresu prawa wodnego. Brak takiego zapisu może doprowadzić do likwidacji spółek wodnych z uwagi na brak możliwości egzekucji należnych im środków.

- Z tego punktu widzenia prowadzony nadzór nad działalnością takich spółek również pozostaje w sprzeczności z możliwością ich prawidłowej działalności. Wprowadzenie postulowanego zapisu uchroni spółki wodne przed zarówno kosztową jak i czasochłonną drogą sądową, która nie jest skuteczna w przypadku tak dużych zaległości – podaje ZPP.

Sob., 7 Lp. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska