Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Będzie zmiana w pilotażu centrów zdrowia psychicznego

Będzie zmiana w pilotażu centrów zdrowia psychicznego fotolia.pl

Nie minęły dwa miesiące od wejścia w życie rozporządzenia dnia 27 kwietnia 2018 r. w sprawie programu pilotażowego w centrach zdrowia psychicznego a Ministerstwo Zdrowia już pracuje nad zmianami.

Projekt nowelizacji został niedawno opublikowany na stronie Rządowego Centrum Legislacji i przewiduje doprecyzowanie przepisów związanych z finansowaniem ryczałtu na populację tj.: sposobu finansowania świadczeń opieki zdrowotnej objętych pilotażem określonym jako iloczyn liczby osób powyżej 18. roku życia zamieszkujących obszar działania centrum i stawki rocznej na osobę oraz kwestii rozliczania umów z realizatorami pilotażu. Konieczność taka wynika m.in. ze zidentyfikowanych rozbieżności interpretacyjnych zasygnalizowanych przez oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia.  

Ponadto nowelizowane przepisy odnoszą się również m.in.: do kwestii udzielania świadczeń zdrowotnych pacjentom z rozpoznaniem choroby otępiennej, umożliwienie absolwentom zdrowia publicznego oraz osobom posiadającym specjalizację z zakresu zdrowia publicznego pełnienia funkcji koordynatora opieki w centrum zdrowia psychicznego.

Przewiduje się, że rozporządzenie wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia. W uzasadnieniu wskazano, że ważnym interesem państwa uzasadniającym wejście w życie w dniu następującym po dniu ogłoszenia jest potrzeba realizacji planowanego terminu umożliwiającego rozpoczęcie udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w ramach pilotażu.

Pełna treść projektu dostępna jest tutaj.

Sob., 7 Lp. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel