Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

RODO zmienia ustawy - posiedzenie Zespołu ds. Administracji

RODO zmienia ustawy - posiedzenie Zespołu ds. Administracji fotolia.pl

We wtorek, 17 kwietnia br. odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu ds. Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa Obywateli Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Członkowie zespołu analizowali:

  • projekt ustawy o zmianie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz o zmianie ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych - Zespół odstąpił od zaopiniowania projektu ustawy;
  • projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie przesyłek w głosowaniu korespondencyjnym – projekt uzgodniono.

Wokół RODO

Najwięcej wątpliwości wzbudził projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia 2016/679.

Zespół odstąpił od opiniowania projektu – ustalono, że odpowiedzi na uwagi Zespołu zostaną przekazane pisemnie. KWRiST upoważniła Zespół do wydania opinii wiążącej 28.03.2018 r.

Przedstawiciel Ministerstwa Cyfryzacji poinformował, że do 20 kwietnia strona rządowa udzieli odpowiedzi na uwagi strony samorządowej tak, by na posiedzeniu Zespołu ds. Społeczeństwa Informacyjnego móc wypracować opinię.

W toku posiedzenia przedstawicielka Związku Powiatów Polskich przypomniała, iż zgodnie z ustaleniami poczynionymi na posiedzeniu Zespołu ds. Społeczeństwa Informacyjnego miało się odbyć robocze spotkanie w sprawie projektu, ponieważ ma on dla JST fundamentalne znaczenie, choćby w kwestii administrowania danymi. Widać, że projekt jest kompilacją propozycji różnych resortów. Do każdej ustawy dotyczącej JST są uwagi. Ministerstwo poinformowało, że trwają intensywne prace nad projektem i w aspektach o których mówi ZPP – zostanie on zmodyfikowany. Projekt, który trafi pod koniec kwietnia do Strony Samorządowej będzie się znacząco różnił od marcowego.

Czw., 26 Kw. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Monika Małowiecka