Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

LGD, współpraca: zmiana rozporządzenia

LGD, współpraca: zmiana rozporządzenia fotolia.pl

Resort rozwoju wsi przedstawił projekt nowelizacji Rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. 

Najważniejszy aspekt nowelizacji sprowadzana się do usunięcia z rozporządzenia przepisów dotyczących konkurencyjnego trybu wyboru wykonawców. Te kwestie zostały bowiem uregulowane w nowelizacji tzw. ustawy wdrażającej PROW 2014-2020, czyli ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Zmiana ustawy weszła w życie 18 stycznia 2017 r. Dodatkowo urzędnicy poprawili kilka innych aspektów rozporządzenia, m.in. zakres postanowień, które może zawierać umowa o przyznaniu pomocy oraz wprowadzili drobne zmniejszenia sprawozdawczości z realizacji operacji.

Z projektem nowelizacji rozporządzenia można zapoznać się tutaj. Będzie on rozpatrywany przez zespół ds. obszarów wiejskich Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Sob., 7 Kw. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża