Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Egzamin zawodowy dla uczniów szkół starego typu

Egzamin zawodowy dla uczniów szkół starego typu fotolia.pl

W celu ujednolicenia zasad przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie dla uczniów, słuchaczy i absolwentów szkół nowego i dotychczasowego typu Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało nowelizację rozporządzenia w tej sprawie.

Ma ona na celu zapewnienie jednolitych warunków i organizacji egzaminów zarówno dla uczniów, słuchaczy i absolwentów dotychczasowych szkół ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie zawodowe, którzy rozpoczęli kształcenie przed dniem 1 września 2017 r., jak również dla uczniów, słuchaczy i absolwentów nowych szkól ponadpodstawowych prowadzących kształcenie zawodowe, którzy rozpoczęli kształcenie z dniem 1 września 2017 r.

Nowelizacja rozporządzenia z 27 kwietnia 2015 r. ma więc na celu wprowadzenie zapisów, które zostały zawarte w rozporządzeniu z 18 sierpnia 2017 r. Przewiduje ono:

  1. doprecyzowanie przepisów dotyczących danych osobowych zawartych w dokumentach związanych z egzaminem zawodowym;
  2. usunięcie z deklaracji oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych;
  3. umożliwienie zdającym, którzy nie zdali egzaminu zawodowego i ponownie przystępują do tego egzaminu, składania deklaracji w ciągu 7 dni po otrzymaniu informacji o wynikach egzaminu zawodowego, w sytuacji gdy otrzymali tę informację już po upływie terminu do złożenia deklaracji o przystąpieniu do egzaminu zawodowego w kolejnym terminie;
  4. wskazanie postaci elektronicznej jako właściwej dla przekazywania stosownych dokumentów mających znaczenie dla przeprowadzenia egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie;
  5. dodanie sposobu losowania stanowisk egzaminacyjnych z wykorzystaniem automatycznego losowania i przydzielania stanowisk egzaminacyjnych przez system informatyczny.

Projekt rozporządzenia będzie przedmiotem obrad listopadowego posiedzenia Zespołu ds. Edukacji KWRiST.

Sob., 11 Lst. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka