Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kwalifikacja wojskowa na 2018 rok

Kwalifikacja wojskowa na 2018 rok fotolia.pl

Do zaopiniowania przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego wpłynął projekt rozporządzenia ministra właściwego do spraw wewnętrznych i Ministra Obrony w sprawie określenia terminu ogłoszenia kwalifikacji wojskowej i czasu jej trwania na terytorium państwa oraz roczników i grup osób podlegających obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej na rok 2018.

Termin ogłoszenia kwalifikacji wojskowej zaprojektowany na dzień 15 stycznia 2018 roku, dostosowany został do daty proponowanego rozpoczęcia kwalifikacji wojskowej (min. 14 dni przed rozpoczęciem kwalifikacji).

W projektowanym rozporządzeniu proponuje się czas trwania kwalifikacji wojskowej na terytorium państwa, obejmujący okres od dnia 30 stycznia do dnia 27 kwietnia 2018 roku, tj. 63 dni robocze. Proponowany przedział czasowy wynika z przewidywanej liczby osób (ok. 235 tys.), podlegających w 2018 roku obowiązkowi spełnienia tej powinności.

W projekcie wskazano również roczniki i grupy osób podlegające, na podstawie przepisów ustawy, obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej.

Projekt będzie analizowany przez Zespół ds. Administracji i Bezpieczeństwa Obywateli.

Czw., 7 Wrz. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Monika Małowiecka