Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Edukacja dla bezpieczeństwa w szkołach

Edukacja dla bezpieczeństwa w szkołach fotolia.pl

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu realizacji edukacji dla bezpieczeństwa.

Ma on na celu dostosowanie sposobu realizacji obowiązkowej edukacji dla bezpieczeństwa do nowych typów szkół wprowadzonych reformą oświatową.

W myśl nowych przepisów obowiązkowi w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa podlegać będą uczniowie 8-letnich szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z wyjątkiem uczniów szkół dla dorosłych.

Zgodnie z zaproponowanymi w projekcie rozwiązaniami specjalistyczne obozy szkoleniowo-wypoczynkowe będą organizowane dla uczniów którzy ukończą klasę VIII szkoły podstawowej, klasę I branżowej szkoły I stopnia, klasę I czteroletniego liceum ogólnokształcącego lub klasę I pięcioletniego technikum, a ich organizacja musi odbywać się zgodnie z zasadami określonymi w art. 92a-92t i art. 96a ustawy o systemie oświaty.

Powyższe rozwiązania znajdą zastosowanie od roku szkolnego 2017/2018 do 8-letniej szkoły podstawowej oraz branżowej szkoły I stopnia, natomiast od roku szkolnego 2019/2020 do 4-letnich liceów ogólnokształcących oraz 5-letnich techników.

Przewidziano także przepisy przejściowe dotyczące obowiązku realizacji edukacji dla bezpieczeństwa w okresie wdrażania reformy w dotychczasowych gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

Projekt rozporządzenia będzie przedmiotem obrad kwietniowego Zespołu ds. edukacji, Kultury i Sportu KWRiST.

Sob., 8 Kw. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka