Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Echa z Zespołu ds. Finansów Publicznych

Echa z Zespołu ds. Finansów Publicznych fotolia.pl

13 marca br. odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu ds. Systemu Finansów Publicznych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.  Członkowie Zespołu omawiali projekty następujących aktów prawnych:

  1. projekt ustawy o zmianie ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych, ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz niektórych innych ustaw - projekt uzgodniono z uwagą dotyczącą umożliwienia prowadzenia gminom polityki mieszkaniowej również z udziałem spółki ze 100-procentowym udziałem gminy.
  2. projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych – projekt uzgodniony bez uwag,
  3. projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie licytacji elektronicznej w postępowaniu egzekucyjnym w administracji – projekt uzgodniony bez uwag,
  4. projekt ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności gruntów - projekt uzgodniony z uwagami dot. m. in. konieczności zaktualizowania wyceny gruntów, wydłużenia 9-miesięcznego terminu na wydanie zaświadczenia, nawet do 18 miesięcy, rozstrzygnięcia czy opłaty przekształceniowe będą obłożone podatkiem VAT.

Na następnym posiedzeniu strona samorządowa oczekuje na odpowiedź w sprawie opodatkowania wiatraków podatkiem od nieruchomości.

Pt., 17 Mrz. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Monika Małowiecka