Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W tym tygodniu w parlamencie

W tym tygodniu w parlamencie fotolia.pl

Na bieżący tydzień zaplanowane zostały posiedzenia obu izb parlamentu. Posłowie zbiorą się w dniach 23-24 października, a senatorowie obradować będą od 24 do 26 października. Głównym tematem, pojawiającym się na posiedzeniach wszystkich komisji sejmowych, jest rozpatrzenie i zaopiniowanie dla komisji finansów publicznych rządowego projektu ustawy budżetowej na rok 2019. W porządku obrad Sejmu znajduje się również m.in. sprawozdanie komisji infrastruktury i komisji samorządu terytorialnego o rządowym projekcie ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych (druk nr 2859).

Samorządowców zainteresuje również los rządowego projektu nowelizacji Prawa oświatowego i ustawy o systemie oświaty oraz innych ustaw (druk nr 2861). Temu projektowi poświęciliśmy ostatnio sporo miejsca. Zajmą się nim dwie komisje - edukacji i samorządu terytorialnego na posiedzeniach 25 i 26 października. Komisje planują również rozpatrzyć poselski projekt zmiany Karty Nauczyciela i ustawy o finansowaniu zadań oświatowych (druk nr 2592). O projekcie piszemy w osobny artykule.

Komisja Infrastruktury przeprowadzi pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2906). Z kolei senatorowie z komisji samorządu terytorialnego wysłuchają kilku informacji. M.in. rządu o realizacji w roku 2017 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej” oraz sprawozdania z działalności regionalnych izb obrachunkowych i wykonania budżetu przez jednostki samorządu terytorialnego w 2017 r.

Źródło: sejm.gov.pl, senat.gov.pl

Sob., 20 Prn. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża