Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W tym tygodniu w parlamencie

W tym tygodniu w parlamencie fotolia.pl

Na bieżący tydzień nie wyznaczono posiedzenia plenarnego Sejmu ani Senatu. Jednak posłowie spotykać się będą na posiedzeniach komisji, by przede wszystkim kontynuować opiniowanie wykonanie budżetu państwa za 2017 r. Zajmie się tym komisja finansów publicznych.

Natomiast w czwartek 21 czerwca sejmowe komisje edukacji oraz samorządu terytorialnego przeprowadzą pierwsze czytanie poselskiego projektu nowelizacji Karty Nauczyciela oraz ustawy o finansowaniu zadań oświatowych (tutaj). Projekt przewiduje wprowadzenie dwóch zmian. Po pierwsze, określa na 7 dni termin wydania przez dyrektora szkoły, na wniosek nauczyciela, skierowania na badania lekarskie; przesunięcie daty rozpoczęcia urlopu dla poratowania zdrowia i przedłużenie trwania urlopu o czas trwania procedury odwoławczej przed wojewódzkim ośrodkiem medycyny pracy. Po drugie, autorzy proponują dodanie przepisów zawierających delegację do ustalenia w każdej szkole przez dyrektorów regulaminów określających wskaźniki do kryteriów oceny pracy nauczycieli oraz analogicznie dla organów nadzoru pedagogicznego - regulaminów oceny pracy dyrektorów szkół i dyrektorów placówek doskonalenia nauczycieli. Do proponowanych zmian swoje opinie przedstawiły organizacje samorządowe, m.in. Związek Powiatów Polskich (można się z nią zapoznać tutaj). 

Również w czwartek sejmowa komisja edukacji zapozna się z informacją resortu kultury i Biblioteki Narodowej na temat funkcjonowania bibliotek szkolnych oraz stanu czytelnictwa wśród uczniów, a posłowie z komisji samorządu terytorialnego przeprowadzą pierwsze czytanie komisyjnego projektu nowelizacji ustawy o rzeczach znalezionych (druk nr 2582, tutaj).

Źródło: sejm.gov.pl, senat.gov.pl

Pt., 15 Czrw. 2018 0 Komentarzy
Jarosław Komża
Redaktor Jarosław Komża