Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W tym tygodniu w parlamencie

W tym tygodniu w parlamencie fotolia.pl

W bieżącym tygodniu odbędzie się kolejne posiedzenie Sejmu. Na tapecie są zmiany w ustawie Prawo wodne. Istotą przedłożonego przez posłów projektu nowelizacji jest, by do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji oraz do ponownej oceny oddziaływania na środowisko, wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia ustawy - stosowane były dotychczasowe przepisy. Z projektem można zapoznać się tutaj. Poza tym na posiedzeniach komisji pojawią się głównie informacje.

We wtorek 27 lutego komisja samorządu terytorialnego zapozna się z dwoma raportami Najwyższej Izby Kontroli. Pierwszy dotyczy wyników kontroli kształtowania krajobrazu i przestrzeni publicznej w miastach (raport dostępny tutaj ). Drugi dotyczy wyników kontroli dotowania zadań zleconych jednostkom samorządu terytorialnego z zakresu administracji rządowej i innych zadań zleconych ustawami (raport dostępny jest tutaj.)

Kontrolerzy NIK pojawią się Sejmie również nazajutrz. Tym razem na posiedzeniu połączonych komisji edukacji oraz samorządu terytorialnego. Przedstawią tam informację o wynikach kontroli wspierania kształcenia specjalnego uczniów z niepełnosprawnościami. Do raportu NIK swoje stanowisko zaprezentuje resort edukacji.

W środę 28 lutego przed posłami z podkomisji ds. wykorzystania środków pochodzących z UE komisji ds. Unii Europejskiej przedstawiciele resortu rolnictwa omówią zaprezentowane przez Komisję Europejską propozycje reform we Wspólnej Polityce Rolnej po 2020 r. oraz omówią priorytety naszego kraju. W środę komisja samorządu terytorialnego zapozna się z informacją na temat inwestycji kolejowych realizowanych w ramach regionalnych programów operacyjnych. A następnie posłowie wysłuchają informacji o konsekwencjach podziału województwa mazowieckiego na dwie odrębne jednostki statystyczne.

Źródło: sejm.gov.pl

Sob., 24 Lt. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża