Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W tym tygodniu w parlamencie

W tym tygodniu w parlamencie fotolia.pl

W bieżącym tygodniu zbiorą się zarówno posłowie, jak i senatorowie. Każdego dnia tygodnia będzie obradowała któraś z obu izb parlamentu. Posiedzenie plenarne Sejmu zaplanowano na środę, czwartek, piątek. Senat będzie obradował we wtorek i w środę. W opublikowanych już porządkach posiedzeń plenarnych obu izb nie ma projektów ustaw, czy rozpatrywania przyjętych ustaw bezpośrednio dotykających funkcjonowania samorządu terytorialnego. Jednak ze względu na zaplanowane posiedzenia komisji sejmowych i senackich, porządki obrad mogą zostać powiększone o inne sprawy.

W poniedziałek senacka komisja samorządu terytorialnego zajmie się rozpatrzeniem ustawy o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Komisja ta rozpatrzy również ustawę o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (druk senacki nr 671).

We wtorek 5 grudnia przed posłami z komisji do spraw kontroli państwowej wystąpią przedstawiciele Najwyższej Izby Kontroli, prezentując wyniki kontroli dotowania zadań zleconych jednostkom samorządu terytorialnego z zakresu administracji rządowej i innych zadań zleconych ustawami. Na ten temat publikujemy osobny artykuł. Z kolei w środę 6 grudnia sejmowa tym razem komisja samorządu terytorialnego wysłucha sprawozdania Centralnego Biura Antykorupcyjnego na temat wyników kontroli w urzędach marszałkowskich szesnastu województw.

Na czwartek 7 grudnia przewidziano analizowanie sprawozdania rządu z realizacji ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 w roku 2016 r. (druk nr 1894, tutaj).komisja polityki społecznej.

Źródło: sejm.gov.pl, senat.gov.pl

Pt., 1 Gr. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża