Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W tym tygodniu w parlamencie

W tym tygodniu w parlamencie fotolia.pl

W bieżącym tygodniu odbędą się posiedzenia Sejmu i Senatu. W środę i czwartek na posiedzeniu plenarnym zbiorą posłowie, a od czwartku do piątku obradować będą senatorowie. Tematami głównymi będą prawdopodobnie zmiany w tegorocznym budżecie państwa i opiniowanie przyszłorocznego, w tym ustawy okołobudżetowej na 2018, o której piszemy osobno. Temperatura może podnieść się przy omawianiu projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę druk tutaj. Ale największą ciekawostką będzie z pewnością rozpatrzenie projektu ustawy o zmianie czasu. Rząd opiniował go negatywnie (tutaj), jednak posłowie proponują przyjęcie ustawy.

Na posiedzeniu plenarnym przyjęta zostanie najprawdopodobniej nowelizacja ustawy o dochodach JST (tutaj); umożliwiająca resortowi obrony finansowanie strzelnic i zajęć organizacji strzeleckich dla dzieci i młodzieży.

Z kolei w środę senackie komisje infrastruktury oraz środowiska i samorządu terytorialnego zajmą ustawą, którą znowelizowała ustawę o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (tutaj), o której szerzej już pisaliśmy.

Źródło: sejm.gov.pl i senat.gov.pl

Pt., 3 Lst. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża