Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W tym tygodniu w parlamencie

W tym tygodniu w parlamencie fotolia.pl

W bieżącym tygodniu parlamentarnym komisje omawiać będą głównie sprawy związane z rolnictwem i rozwojem obszarów wiejskich. Choć pojawią się również inne tematy. A na posiedzeniu plenarnym Sejmu odbędzie się pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych oraz (można zapoznać się z nim się tutaj.

W środę, 5 kwietnia, połączone komisje rolnictwa oraz samorządu terytorialnego przeprowadzą pierwsze czytanie poselskiego (klubu Kukiz`15) projektu ustawy o używaniu siedlisk w celu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej (druk nr 1375). Projekt przybliżamy Czytelnikom w osobnym artykule - tutaj.

Z kolei nazajutrz komisja rolnictwa wysłucha informacji resortów rozwoju wsi oraz infrastruktury na temat zadań związanych z poprawą infrastruktury drogowej i wodno-kanalizacyjnej na terenach wiejskich.

Natomiast posłowie z komisji edukacji wysłuchają informacji Najwyższej Izby Kontroli o wynikach audytu szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo. O wnioskach z kontroli piszemy w osobnym artykule - tutaj.

Źródło: sejm.gov.pl i senat.gov.pl

Sob., 1 Kw. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża