Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Oznaczenie stacji kontroli pojazdów

Oznaczenie stacji kontroli pojazdów fotolia.pl

Zgodnie z §1 ust. 1 Rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 10 lutego 2006 r. w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do stacji przeprowadzających badania techniczne pojazdów stacja kontroli pojazdów powinna być oznaczona na zewnątrz, w miejscu widocznym, szyldem barwy niebieskiej z białymi napisami, zawierającym co najmniej: kod rozpoznawczy, określenie rodzaju i godziny otwarcia stacji kontroli pojazdów.

Z powołanego przepisu wynika, że wszystkie informacje identyfikujące stację powinny zostać zamieszczone na jednym szyldzie. Jednocześnie nie ma zakazu by obok szyldu, te same informacje znalazły się również w innych miejscach stacji, na przykład na ścianie stacji niezależnie od szyldu zawierającego wszystkie wymagane informacje, zostaje zawieszony napis „Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów”.

Przepisy nie określają również wielkości szyldu ani minimalnej wielkości użytej czcionki. Litery na szyldzie mogą być różnej wielkości – np. określenie rodzaju działalności większymi literami, kod stacji mniejszymi.

Przepisy wymagają jedynie by szyld był zawieszony w widocznym miejscu, z czego można wnioskować, że również informacje na nim zawarte powinny widoczne dla przeciętnego odbiorcy, jeszcze przed wejściem do budynku stacji.

Co do umiejscowienia szyldu, z przepisu wynika, ze ma być on umieszczony na zewnątrz stacji, co nie jest jednoznaczne z tym, że musi być zawieszony bezpośrednio na ścianie budynku, w  którym stacja się znajduje. Jego umiejscowienie nie może jednak wprowadzać potencjalnego klienta stacji (tak może się zdarzyć jeżeli np. szyld zostanie zmieszczony na tablicy informacyjnej na obszarze gdzie znajduje się kilka budynków prowadzących różną działalność).

Wt., 18 St. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel