Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Unijne fundusze na poprawę bezpieczeństwa pieszych

Unijne fundusze na poprawę bezpieczeństwa pieszych fotolia.pl

Ponad 25 milionów złotych unijnych dotacji zostanie przekazane na program edukacyjny, którego celem będzie poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To wynik umowy, jaką Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zawarł z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Projekt, o którym mowa nosi nazwę „Działania edukacyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych i ograniczenia nadmiernej prędkości pojazdów”. Działania edukacyjne mają objąć cały kraj i opierać się na kampanii dotyczącej ochrony pieszych w obszarze przejść dla pieszych i zachowania szczególnej ostrożności przy wchodzeniu na przejście, a także realizacja kampanii społecznej na rzecz ograniczenia nadmiernej prędkości i przestrzegania obowiązujących limitów prędkości.

Szef resortu infrastruktury jest przekonany, że podjęte działania znacząco przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Realizowane kampania będzie miała wymiar edukacyjno-informacyjny, co będzie miało wpływ na zmianę zachowań wszystkich uczestników ruchu drogowego. Łączna wartość projektu to ponad 30 mln złotych. Unijne dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 wyniesie ponad 25 mln złotych.  

Źródło: MI  

Śr., 14 Prn. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska