Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

25 mln na poprawę bezpieczeństwa pieszych

25 mln na poprawę bezpieczeństwa pieszych fotolia.pl

Jak wynika z informacji przedstawionej przez Ministerstwo Infrastruktury, 8 października 2020 r. Centrum Unijnych Projektów Transportowych zawarło z Sekretariatem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego umowę o dofinansowanie unijne dla projektu „Działania edukacyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych i ograniczenia nadmiernej prędkości pojazdów”.

W ramach projektu planowane są następujące działania:

  • realizacja kampanii społecznej dotyczącej ochrony pieszych w obszarze przejść dla pieszych i zachowania szczególnej ostrożności przy wchodzeniu na przejście,
  • realizacja kampanii społecznej na rzecz ograniczenia nadmiernej prędkości i przestrzegania obowiązujących limitów prędkości.

Jak zapowiedziano działania edukacyjne obejmą cały kraj. Planowana kampania o wymiarze edukacyjno-informacyjnym emitowana będzie w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i radiowych oraz w Internecie.

Zakładanym celem projektu jest poprawa poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Łączna wartość projektu to ponad 30 mln złotych, natomiast unijne dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 wyniesie ponad 25 mln złotych. 

Źródło: www.gov.pl

Czw., 8 Prn. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka