Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jak edukować uczniów o bezpieczeństwie na drodze? Rusza cykl szkoleń dla nauczycieli

Jak edukować uczniów o bezpieczeństwie na drodze? Rusza cykl szkoleń dla nauczycieli fotolia.pl

„Droga z klasą” to cykl szkoleń dedykowanych nauczycielom, organizowany przez działający przy Ministrze Infrastruktury Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Badania dowodzą bowiem, że nieznajomość przepisów ruchu drogowego jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach. Nauczyciele dowiedzą się, jak w tym zakresie edukować uczniów.

Jak odpowiednio edukować dzieci i młodzież w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego? Jakich narzędzi używać, by przekazywana wiedza w tym zakresie była wartościowa i przydatna? Właśnie tego dowiedzą się nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych w ramach projektu „Ogólnopolskie szkolenia dla nauczycieli w zakresie edukacji dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego”.

Szkolenia to też podniesienie kwalifikacji nauczycieli a także uzupełnienie ich wiedzy. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreśla przy tym, że wychowanie komunikacyjne dzieci i młodzieży to jeden z elementów systemu działań profilaktycznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Uruchomiona została platforma e-learningowa Droga z klasą, która dostępna jest pod adresem https://drogazklasa.pl/ - zawiera ona materiały oraz informacje potrzebne do efektywnego przeprowadzenia zajęć lekcyjnych z zakresu ruchu drogowego. Platforma będzie dostępna dla użytkowników do końca 2023 roku. Uczestnicy projektu będą mieli również możliwość wzięcia udziału w szkoleniu stacjonarnym w jednym z szesnastu miast wojewódzkich. Szkolenie obejmować będzie tematy związane z platformą e-learningową, zasadami jej funkcjonowania oraz zawartą w niej tematyką. Zarejestrować się na szkolenia stacjonarne można za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.akademiamddp.pl/droga-z-klasa lub pod adresem www.tinyurl.com/drogazklasa. Szkolenia stacjonarne odbywać się będą od października do listopada 2020 roku.

Źródło: MI

Śr., 30 Wrz. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska