Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Mosty Dla Regionów: Rząd planuje przeznaczyć ponad 23 mln zł na wsparcie przeprawy na Wiśle

Mosty Dla Regionów: Rząd planuje przeznaczyć ponad 23 mln zł na wsparcie przeprawy na Wiśle fotolia.pl

Dotacja z budżetu państwa wesprze budowę nowego mostu między Antoniówką Świerżowską a Świerżami Górnymi. Nowa przeprawa na Wiśle powstanie w ramach programu Mosty Dla Regionów, a ponad 23 mln sfinansuje państwo.

Mosty Dla Regionów to rządowy program, którego celem jest uzupełnienie lokalnej infrastruktury drogowej o brakujące przeprawy mostowe. W programie Mosty dla Regionów można było ubiegać się o dotację na dofinansowanie zadań dotyczących przygotowania dokumentacji. Po zakończeniu prac projektowych samorządy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych kosztów budowy przeprawy mostowej wraz z niezbędnymi drogami dojazdowymi. Program pochłonie ok. 2,3 miliarda złotych.

Obecna inwestycja to odcinek między Dęblinem a Górą Kalwarią, który liczy ponad 70 km, jest najdłuższym na obszarze całego regionu odcinkiem Wisły, gdzie nie ma mostu.

Długość przeprawy wraz z drogami dojazdowymi wyniesie około 1,5 kilometra. Inwestycja powstanie w ciągu drogi powiatowej nr 1350W po stronie powiatu garwolińskiego i drogi powiatowej nr 1718W na terenie powiatu kozienickiego.

Nowa przeprawa skróci czas dojazdu z powiatu garwolińskiego do Radomia z półtorej do pół godziny, zatem poprawa będzie znacząca.

Koszt przygotowania dokumentacji to ponad 29 milionów złotych, z czego 80 procent, czyli 23,4 miliony złotych sfinansuje budżet państwa.

Szacowany koszt budowy mostu to 650 milionów złotych.

Źródło: MFiPR

Śr., 10 Czrw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn