Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kraków: znów zapłacimy za parkowanie w strefie

Kraków: znów zapłacimy za parkowanie w strefie fotolia.pl

Od poniedziałku 4 maja znów konieczne jest uiszczenie opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania w Krakowie. Opłaty były wstrzymane z powodu epidemii koronawirusa.

Po przerwie opłaty powraciły do krakowskiej Strefy Płatnego Parkowania. Moment wygaśnięcia abonamentów postojowych opłaconych na zasadach wyłączności zostaje automatycznie wydłużony o okres zawieszenia funkcjonowania obszaru parkowania od 16 marca do 3 maja, czyli o 49 dni. Właściciele takich abonamentów nie muszą odwiedzać biura w celu przedłużenia prawa postojowego.

W przypadku, gdy abonamenty w okresie niepobierania opłat straciły ważność, należy sprawdzić okres ich ważności po automatycznym przedłużeniu. Sprzedaż i wydawanie abonamentów postojowych możliwe jest nie wcześniej niż dwa miesiące przed początkiem okresu ich ważności.

Wszelkie wątpliwości na temat Strefy Płatnego Parkowania można wyjaśnić w Biurze Strefy Płatnego Parkowania, które wznowiło swoją działalność 27 kwietnia. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku (w dni robocze) w godz. 8:00-15:00.

Źródło: Miasto Kraków

Śr., 6 Mj. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska