Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kraków: Unijne dofinansowanie na zakup elektrobusów

Kraków: Unijne dofinansowanie na zakup elektrobusów .

Krakowskie MPK zakupi 50 elektrycznych autobusów przegubowych. To wynik umowy podpisanej z Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Wysokość dofinansowania na realizację tego projektu wyniesie prawie 110 mln zł.

Przetarg na dostawę 50 przegubowych autobusów elektrycznych o długości 18 metrów MPK SA ogłosiło już w grudniu 2019 roku. To już drugie staranie przewoźnika o dostawę nowych autobusów. Poprzedni przetarg został unieważniony, ponieważ oferta z najniższą ceną była wyższa niż kwota, jaką MPK zamierzało przeznaczyć na ten cel. Oferty złożyło wówczas dwóch producentów.

Nowoczesne autobusy będą poruszały się w tej części miasta, gdzie notowane jest największe przekroczenie norm zanieczyszczenia powietrza. Pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, monitoring, system informacji pasażerskiej, platformy ułatwiające wsiadanie i wysiadanie osobom poruszającym się na wózkach oraz bezemisyjny system ogrzewania. Będą kursowały na czterech liniach: nr 144, 173, 179 i częściowo 503, kursujących przez Aleje Trzech Wieszczów.

Źródło: Miasto Kraków

Pt., 3 St. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn