Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W ciąży pojedziesz komunikacją miejską za darmo

W ciąży pojedziesz komunikacją miejską za darmo fotolia.pl

Od 1 stycznia 2020 roku mieszkanki Stalowej Woli, które są w ciąży będą mogły korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Dokumentem uprawniającym do takich przejazdów będzie bilet wolnej jazdy wydawany przez Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli wystawiony po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz zaświadczenia lekarskiego zawierającego planowany termin porodu. Bilet wolnej jazdy zachowa ważność do 30 dni po planowanym terminie porodu i będzie obowiązywać w całej sieci komunikacyjnej miasta.

Kobiety, które pod swoim sercem przewożą małego pasażera, przyszłego mieszkańca Stalowej Woli w ten sposób bezpłatnie będą poruszać się w całej sieci miejskiej komunikacji autobusowej. Tym samym Stalowa Wola dołączyła do jednego z pierwszych samorządów, w których kobiety w ciąży będą mogły skorzystać z komunikacji miejskiej całkowicie za darmo. Działanie to stanowi świetny przykład inicjatywy pro rodzicielskiej, wartej do naśladowania przez inne samorządy.

Za realizacją takiej bonifikaty dla kobiet w ciąży opowiedziało się 18 spośród 22 radnych obecnych na sesji Rady Miejskiej w Stalowej Woli 16 grudnia 2019 roku.

Źródło: www.stalowawola.pl

Czw., 26 Gr. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek