Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

mPojazd teraz także na smartfonach z systemem iOS

mPojazd teraz także na smartfonach z systemem iOS fotolia.pl

W ubiegłym roku został zniesiony obowiązek posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC podczas prowadzenia samochodu. Jednak wielu kierowców chciałoby mieć dostęp do danych pojazdu bez konieczności wożenia ze sobą dokumentów. Taką możliwość dawała aplikacja mObywatel, z jej specjalną częścią – mPojazd. Możliwość zainstalowania mPojazdu pojawiła się właśnie dla użytkowników korzystających ze smartfonów z systemem iOS.

Od maja bieżącego roku, z aplikacji mogli korzystać wszyscy posługujący się telefonem z systemem Android. Teraz oferta została rozszerzona także na iOS. Dlaczego trzeba było czekać na to tak długo? Jak tłumaczy Minister Cyfryzacji, taka decyzja wynikała z analizy rynku. Użytkownicy systemu Android byli w większości.

Oferta tego typu aplikacji dla użytkowników iPhone’ów zostanie znacznie rozszerzona już w pierwszym kwartale 2020 roku. Dotyczy to nie tylko aplikacji mPojazd, ale też mTożsamości, eRecepty, mLegitymacji. Co więcej, minister cyfryzacji zapowiada rozszerzenie oferty aplikacji mObywatel i wzbogacenie jej o nowe dokumenty.

Aby poprawnie zainstalować na swoim iPhone funkcję mPojazd, należy pobrać ze sklepu z aplikacjami (AppStore) najnowszą wersję aplikacji mObywatel. Po aktualizacji wystarczy wybrać w programie znak „+” (w prawym dolnym rogu) i potwierdzić swoje dane profilem zaufanym (załóż profil zaufany na www.pz.gov.pl). Po tej operacji można korzystać z mPojazdu.  Warto pamiętać, że wyświetlają się tylko samochody, których jest się właścicielem lub współwłaścicielem. W aplikacji nie widać więc pojazdów firmowych, wypożyczonych czy leasingowanych.

Z aplikacji mObywatel korzysta już 410 tysięcy aktywnych użytkowników.

Źródło: MC 

Czw., 28 Lst. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn