Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Blisko 39 km trasy S6 oddane do użytku kierowców

Blisko 39 km trasy S6 oddane do użytku kierowców fotolia.pl

W poniedziałek 30 września Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała do użytku kierowców 39 km nowej trasy na S6 między Szczecinem a Koszalinem. Na tej trasie podróż skróciła się o ok. 11 km.

Do ruchu został oddany odcinek Płoty-Kiełpino o długości 14,6 km oraz Kiełpino-Kołobrzeg o długości 24,1 km. Droga S6 na trasie Goleniów-Koszalin to obecnie najdłuższy w skali kraju budowany fragment drogi ekspresowej. Nowa trasa przebiegać będzie w zupełnie odmienny sposób niż dotychczasowa DK6. Odcinek od Goleniowa do Nowogardu został oddany do ruchu już w maju. Od sierpnia kierowcy mogą już jeździć jedną jezdnią na odcinku Nowogard-Płoty. W październiku natomiast otwarte zostaną odcinki S6 od Kołobrzegu do Koszalina oraz część obwodnicy Koszalina i Sianowa umożliwiająca rozprowadzenie ruchu z drogi S6. „Wówczas droga S6 zacznie stanowić funkcjonalną całość i skomunikuje Koszalin - drugie co do wielkości miasto województwa ze Szczecinem i przez drogę S3 z całą siecią dróg szybkiego ruchu” – informuje GDDiK.

Co ważne, na otwartych z końcem września odcinkach między Kiełpinem a Kołobrzegiem, będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Kierowcy udający się do Koszalina, a następnie Gdańska, powinni zjechać dotychczasową DK6 na węźle Wicimice.

Czw., 3 Prn. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn