Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Obwodnica w Rykach otwarta!

Obwodnica w Rykach otwarta! fotolia.pl

Drogowcy udostępnili obwodnicę Ryk w ciągu drogi ekspresowej S17. Oddany do ruchu 15-kilometrowy odcinek ekspresówki to część inwestycji, która powstaje przy dofinansowaniu unijnym z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Trasa przy dobrych warunkach drogowych pozwoli samochodom osobowym z dozwoloną prędkością ominąć Ryki w czasie poniżej 10 minut. Był to też brakujący element drogowej układanki. Teraz kierowcy przejadą ekspresówką niemal 140 km - od początku obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Piask.

Na trasie trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe. W początkowym okresie prędkość na nowym odcinku będzie zatem ograniczona do 100 km/h.

Nawierzchnia trasy głównej na oddawanych w tym roku odcinkach S17 wykonana jest z betonu cementowego, a jedynie w obrębie obiektów inżynierskich oraz na drogach lokalnych zastosowano nawierzchnię bitumiczną. W ramach budowy odcinka od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do węzła Skrudki powstały m.in. trzy węzły (Ryki Północ, Ryki Południe i Skrudki), blisko 30 obiektów inżynierskich w tym most na rzece Wieprz o długości blisko 200 metrów, któremu władze gminy Żyrzyn nadały imię urodzonej w pobliskim Kośminie Zofii Kossak.

Przed wakacjami kierowcy skorzystali z 13-kilometrowego odcinka pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód. 4 lipca drogowcy oddali do ruchu kolejne 30 km, czyli dwa odcinki realizacyjne od końca obwodnicy Garwolina do Gończyc i dalej do granicy województw mazowieckiego i lubelskiego (o łącznej długości 25,2 km) wraz z 5-kilometrowym fragmentem kolejnego odcinka do węzła Ryki Północ gdzie kierowcy zjeżdżali na stary przebieg DK17. Teraz oddane do ruchu brakujące 15 km pomiędzy węzłami Ryki Północ i Skrudki S17 połączyło w całość istniejące odcinki.

Źródło: MIiR

Śr., 4 Wrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska