Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Młodzi kierowcy na drogach. Rusza konkurs GDDKiA!

Młodzi kierowcy na drogach. Rusza konkurs GDDKiA! fotolia.pl

Do młodych kierowców przylgnęła nie do końca pochlebna opinia. Powszechnie uważa się ich za nieostrożnych na drodze, kierujących się brawurą, nieuważnością i skłonnością do ryzyka. Co zrobić, by zmienić takie postrzeganie osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę za kółkiem? Ze stereotypami postanowiła walczyć Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i ogłosiła konkurs dla młodych kierowców właśnie oraz młodzieży dopiero ubiegającej się o prawo jazdy.

Konkurs odbywa się w ramach obchodów jubileuszu 200. rocznicy powstania Centralnej Administracji Drogowej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W inicjatywie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych. Konkurs ma formę artystyczną – polega na przygotowaniu wybranej pracy w grupie od dwóch do czterech osób. Uczniowie mają do wyboru różne formy – plakat, formę przestrzenną bądź film (np. fabuła, dokument, wywiad, reportaż, animacja, eksperyment). Konkursowa praca powinna nawiązywać do młodych kierowców i ich odpowiedniego zachowania na drogach. Chodzi o kształtowanie dobrych postaw w ruchu drogowym i odpowiedniego podejścia do kwestii bezpieczeństwa.

Jest o co powalczyć, gdyż organizatorzy zaplanowali atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy (każdy członek grupy) otrzymają karty podarunkowe do sieci sklepów z elektroniką użytkową. Pierwsze miejsce to karty o łącznej wartości 1800 zł, drugie – 1200, natomiast trzecie miejsce to karty za 900 zł.

Organizatorzy czekają na nadsyłanie prac w terminie od 2 września do 18 października 2019 roku. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ul. Wronia 53, 00-874 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs kreatywny”

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.gddkia.gov.pl

Czw., 5 Wrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn