Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zakończyły się szkolenia ZPP dotyczące usuwania pojazdów z dróg

Zakończyły się szkolenia ZPP dotyczące usuwania pojazdów z dróg fotolia.pl

Ponad 130 osób wzięło udział w czterech szkoleniach przeprowadzonych przez Związek Powiatów Polskich na temat wyzwań, jakie stoją przed powiatami w związku z koniecznością usuwania pojazdów z dróg.

Spotkania organizowane z myślą o pracownikach wydziałów komunikacji i transportu starostw powiatowych i miast na prawach powiatu odbyły się w starostwach w: Poznaniu, Gliwicach, Lublinie oraz Olsztynie.

Skorzystali z nich pracownicy samorządów zrzeszonych w ZPP. Udział w warsztatach był dla nich nieodpłatny. Związek Powiatów Polskich - z myślą o Członkach - regularnie organizuje szkolenia z istotnych z punktu widzenia powiatów tematów. 

Usuwanie pojazdów z dróg od lat wiązało się z problemami dla powiatów realizujących to zadanie. Ostatnio pojawiły się kolejne. Organy prokuratury podważają bowiem legalność uchwał rad powiatów określających wysokość opłat za usuwanie i przechowywanie pojazdów. Bez interwencji ustawodawcy powiaty mogą ponieść poważne konsekwencje finansowe – samorządy będą zobowiązane do zwrotu pojazdów bez wcześniejszego pokrycia przez ich właścicieli już wygenerowanych opłat.

Tym właśnie, jak i innym aktualnym, praktycznym problemom na tle stosowania Prawa o ruchu drogowym poświęcone były szkolenia.

Prowadził je zastępca dyrektora Biura Związku Powiatów Polskich – Grzegorz Kubalski.

Czw., 4 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska