Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

XII Polski Kongres Inteligentnych Systemów Transportowych

XII Polski Kongres Inteligentnych Systemów Transportowych fotolia.pl

22-23 maja 2019 r. Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej w Warszawie odbędzie się XII Polski Kongres ITS.

Cyfryzacja transportu wspierana przez UE, elektromobilność, pojazdy samosterujące, C-ITS i łączność 5G tworzą nową perspektywę rozwoju ITS. Ciekawymi i zasługującymi na uwagę tematami są: (a) podejście usługowe w rozwijaniu i wdrażaniu systemów ITS – Umowy SLA (Service Level Agreement- umowa dot. poziomu usług) oraz (b) wskaźniki KPI (Key Performance Indicators – Kluczowe Wskaźniki Efektywności). Umożliwiają one m.in. pogłębioną i ciągłą ocenę działania systemów ITS z perspektywy użytkowników transportu. Te stosowane w wielu krajach metody są coraz częściej stosowane także w Polsce, jednak do tej pory były one i są wykorzystywane w niewielkim stopniu w naszej branży. O tym, m.in., będą dyskutować uczestnicy XII Polskiego Kongresu ITS.

Założono, że prezentacje dotyczyć będą następujących tematów: integracji/współpracy systemów zarządzania ruchem na drogach krajowych i samorządowych; roli ITS w realizacji celów zrównoważonego rozwoju: zrównoważonej mobilności oraz ochrony środowiska, w tym redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz niskiej emisji; systemów poboru opłat; roli ITS w obsłudze elektromobilności; pojazdów zautomatyzowanych i autonomicznych; roli ITS w doskonaleniu/rozwijaniu systemów dostaw ładunków; systemów ITS wspierających bezpieczeństwo transportu (transport security); technologii satelitarnej jako narzędzia ITS; efektywności ekonomicznej i finansowania projektów ITS; barier prawnych i finansowych we wdrażaniu rozwiązań ITS; wykorzystaniu SLA (Service Level Agreement) i KPI (Key Performance Indicators) w projektowaniu i zarządzaniu rozwiązaniami ITS; cyber-bezpieczeństwa (bezpieczeństwo teleinformatyczne) i prywatności jako kluczowego wyzwania przy wdrażaniu rozwiązań ITS oraz ITS i BIG DATA – korzyści i zagrożenia.

Przewidywane jest także podsumowanie najważniejszych informacji na temat rozwoju technologii ITS oraz wdrożeń w Polsce w ostatnim czasie.

Zaproszenie do uczestnictwa w XII Polskim Kongresie ITS skierowane jest do sektora publicznego i prywatnego, w tym do świata nauki.

XII POLSKI KONGRES ITS odbędzie się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, przy Trasie Łazienkowskiej (ul. Rektorska 4).

Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Związku Powiatów Polskich.

Więcej informacji o spotkaniu można znaleźć tutaj.

Sob., 30 Mrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska