Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Droga Wodna Rzeki Wisły

Droga Wodna Rzeki Wisły fotolia.pl

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej, 14 grudnia zakończyły się pierwsze spotkania informacyjno-konsultacyjne dotyczące realizacji studium wykonalności dla kompleksowego zagospodarowania międzynarodowych dróg wodnych: E40 dla rzeki Wisły na odcinku od Gdańska do Warszawy, E40 od Warszawy do granicy Polska-Białoruś (Brześć) oraz E70 na odcinku od Wisły do Zalewu Wiślanego (Elbląg).

Konsultacje odbyły się w Gdańsku (10-11 grudnia br.) oraz w Warszawie (13-14 grudnia br.). Przez cztery dni przedstawiciele samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorcy dyskutowali na temat planów w zakresie gospodarczego wykorzystania rzeki Wisły oraz racjonalnego gospodarowania wodami.

Głównym celem spotkań było zapoznanie przedstawicieli interesariuszy z harmonogramem prac nad ww. dokumentem oraz zebranie opinii na temat jego zakresu. Podczas sesji dyskusyjnej uczestnicy poruszali przede wszystkim kwestie dotyczące problemów z zasobami wodnymi, występującymi suszami, koniecznością dalszych prac w zakresie zabezpieczenia przeciwpowodziowego, pogłębionej analizy środowiskowej, a także zagwarantowania stabilnych warunków nawigacyjnych.

Warto podkreślić rolę organizatora wydarzenia, którym był Zarząd Morskiej Portu Gdańsk S.A. – albowiem to on jest zleceniodawcą wykonania studium wykonalności. 

Wszelkie informacje dot. Drogi Wodnej Rzeki Wisły, w tym podsumowanie konsultacji oraz bieżące informacje nt. stanu prac nad przygotowaniem studium wykonalności będą niebawem dostępne pod adresem: www.programwisla.pl

Źródło: www.gov.pl

Czw., 20 Gr. 2018 1 Komentarz Dodane przez: Bartłomiej Zydel

Komentarze

Roman Pokora
0 # Roman Pokora 2018-12-26 14:13
Bractwo Flisackie z Ulanowa proponuje udział w konsultacji tego projektu, aby uniknąć błędnych inwestycji, które wpływają na prawidłowe wykorzystanie rzek w Polsce.
| | |