Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bilety na podróże po Europie dla osiemnastolatków - ruszyła II edycja konkursu DiscoverEU

Bilety na podróże po Europie dla osiemnastolatków - ruszyła II edycja konkursu DiscoverEU fotolia.pl

Komisja Europejska ogłosiła drugą edycję konkursu DiscoverEU, w ramach którego młodzi ludzie w wieku 18 lat mogą ubiegać się o darmowy bilet na podróż po Europie.

Celem programu jest stworzenie młodym ludziom okazji do odkrywania dziedzictwa kulturowego Starego Kontynentu, poznawania nowych ludzi, uczenia się od innych kultur oraz - jak to ujmuje KE - poczucia, co to znaczy być Europejczykiem. „DiscoverEU to o wiele więcej niż sama podróż, to nauka na całe życie" - przekonuje odpowiedzialny za edukację, kulturę, młodzież i sport unijny komisarz Tibor Navracsics.

Do tegorocznej edycji konkursu będzie mógł się zgłosić każdy obywatel UE urodzony między 1 stycznia a 31 grudnia 2000 r. Zainteresowani mogą zapisać się za pośrednictwem Europejskiego Portalu Młodzieżowego, gdzie należy się zarejestrować i podać swój plan podróży : https://europa.eu/youth/discovereu_pl

Zwycięzcy będą mogli podróżować między 15 kwietnia a 31 października 2019 r. przez okres od jednego do trzydziestu dni.

W tej edycji Komisja zachęca do udziału szczególnie osoby mające specjalne potrzeby lub znajdujące się w trudniejszej sytuacji społecznej. Komisja udostępni osobom o specjalnych potrzebach informacje i wskazówki oraz pokryje koszty niezbędnej specjalnej opieki podczas podróży (np. osoba towarzysząca, pies przewodnik dla osób niedowidzących itp.).

Więcej informacji o konkursie tutaj: https://europa.eu/youth/discovereu_pl

Pt., 30 Lst. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa