Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowe rozporządzenie dla starostw i OSK

Nowe rozporządzenie dla starostw i OSK fotolia.pl

Do konsultacji publicznych skierowano projekt rozporządzenia w sprawie numeru ewidencyjnego ośrodka szkolenia kierowców i innego podmiotu prowadzącego szkolenie, wzorów dokumentów i pieczęci związanych z utworzeniem i działalnością ośrodka szkolenia kierowców oraz wysokości opłaty za wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców i opłaty za wydanie poświadczenia potwierdzającego spełnianie dodatkowych wymagań przez ośrodek szkolenia kierowców.

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej, dotychczasowe rozporządzenie wydane na podstawie art. 32 ust. 1 ustawy o kierujących pojazdami, utraci moc obowiązującą 1 maja 2019 r.. Stąd konieczność wydania nowego rozporządzenia.

W projekcie przewidziano przepis przejściowy, który informuje o tym, że wnioski o wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców złożone na drukach zgodnych  ze wzorem określonym w dotychczasowych przepisach zachowują swoją ważność.

Źródło: www.legislacja.rcl.gov.pl

Niedz., 25 Lst. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel