Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

GITD nowym operatorem Krajowego Systemu Poboru Opłat

GITD nowym operatorem Krajowego Systemu Poboru Opłat fotolia.pl

Od 3 listopada br. poborcą opłaty elektronicznej staje się Główny Inspektor Transportu Drogowego. Zmienia się operator, ale nie zmieniają się zasady użytkowania systemu.

Na podstawie przepisów ustawy o zmianie ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw, 3 listopada 2018 r. następuje zmiana podmiotu realizującego zadania publiczne związane z poborem opłaty za przejazd po drogach krajowych (opłaty elektronicznej) i opłaty za przejazd płatnymi odcinkami autostrad oraz wprowadzaniem, eksploatowaniem i rozwijaniem elektronicznego systemu poboru opłat.

Za realizację tych zadań odpowiadać będzie Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD). Na mocy przepisów ustawy nowelizującej GITD stanie się właścicielem Krajowego Systemu Poboru Opłat oraz poszczególnych elementów wchodzących w jego skład, w tym Elektronicznego Systemu Poboru Opłat viaTOLL.

GITD przejmie także wszelkie prawa i obowiązki Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, wynikające z umów zawartych z użytkownikami systemu viaTOLL. Począwszy od 3 listopada GITD stanie się stroną tych umów i będzie od tej pory realizował ich postanowienia w celu zapewnienia użytkownikom warunków niezbędnych do korzystania z systemu viaTOLL i uiszczania należnych opłat.

Źródło: gddkia.gov.pl

Pt., 2 Lst. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa