Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bez trąbienia na przejazdach kolejowo-drogowych

Bez trąbienia na przejazdach kolejowo-drogowych fotolia.pl

17 października br. weszły w życie przepisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii kolejowych oraz bocznic kolejowych z drogami i ich usytuowanie.

Podstawą wprowadzenia zmian były wnioski wpływające do resortu dotyczące m.in. używania przez maszynistów kolejowych sygnałów dźwiękowych „baczność” przed przejazdami kolejowo-drogowymi na terenach zurbanizowanych.

Zniesiony zostanie obowiązek umieszczania wskaźników nakazujących maszynistom uruchamianie sygnału dźwiękowego „baczność” przed przejazdami kolejowo-drogowymi kategorii A z obsługą na miejscu i kategorii B (ruch drogowy kierowany jest przy pomocy samoczynnych systemów przejazdowych wyposażonych w sygnalizację świetlną i rogatki), na których zachowane są warunki widoczności czoła pociągu z odległości 5 metrów.

Zmiana ta poprawi komfort życia mieszkańców w wielu miejscowościach, w których domy znajdują się w pobliżu przejazdów kolejowo-drogowych.

Źródło: MI

Pt., 19 Prn. 2018 2 Komentarze Dodane przez: Dawid Kulpa

Komentarze

Mariusz
0 # Mariusz 2018-11-02 12:48
U mnie nadal trąbią na przejeździe (w Pabianicach)
| | |
Martwe prawo
0 # Martwe prawo 2019-07-14 07:31
A maszynisci... Jak trabili tak trabia. W nocy, zupełnie nie martwiąc się o to, że budzą całe rodziny. Pozdrawia gmina Suchy Las k. Poznania
| | |