Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Powstanie oczekiwana obwodnica Wronek

Powstanie oczekiwana obwodnica Wronek fotolia.pl

Wojewoda Wielkopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy obwodnicy Wronek w ciągu dróg wojewódzkich nr 182 i 184.

W ramach inwestycji realizowanej przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w systemie „zaprojektuj i wybuduj” powstanie obwodnica o długości 5,2 km. Jej początek będzie zlokalizowany na ul. Szamotulskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 184 w Nowej Wsi, a koniec na rondzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 182 za rzeką Wartą we Wronkach. Zakres robót obejmie budowę m.in. wiaduktu kolejowego nad linią PKP, trójprzęsłowego mostu nad Wartą, trzech rond, przepustów drogowych, dróg dojazdowych do terenów przyległych, chodników i ciągów pieszo-rowerowych w obrębie skrzyżowań.

Celem budowy obwodnicy Wronek jest wyprowadzenie ruchu samochodowego, a zwłaszcza tranzytowego, ze zwartej zabudowy miasta i likwidacja tzw. wąskiego gardła w układzie komunikacyjnym województwa.

Wartość iwestycji wynosi 49,8 mln zł, z czego 42,3 mln zł stanowi dofinansowanie Unii Europejskiej przyznane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Źródło: Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich

Czw., 20 Wrz. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska