Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Lublin "Asem Transportu Publicznego"

Lublin fotolia.pl

Lublin po raz kolejny został doceniony na arenie ogólnopolskiej w konkursie „Asy Transportu Publicznego” otrzymując nagrodę główną w kategorii „Miasto Roku/Ekologiczne Miasto Roku”.

Zwycięska statuetka została wręczona w Warszawie podczas Forum Transportu Publicznego – nowe technologie i bezpieczeństwo. Organizatorem konkursu i konferencji był Polski Instytut Rozwoju Biznesu.

Konkurs „Asy Transportu Publicznego” ma na celu uhonorowanie najlepszych miast, osób i firm mających znaczący wpływ na kształt i rozwój transportu publicznego w Polsce. Nagrody są przyznawane przez niezależną kapitułę konkursu, w skład której wchodzą autorytety branży, pod przewodnictwem prof. Wojciecha Suchorzewskiego z Politechniki Warszawskiej. Kapituła na podstawie nadesłanych zgłoszeń oraz własnej wiedzy i doświadczenia dokonuje wyboru laureatów konkursu w poniższych kategoriach: Człowiek Roku, Miasto Roku/Ekologiczne Miasto Roku, Dostawca Rozwiązań dla Transportu Publicznego.

Lublin został doceniony za konsekwentne działania, związane z wdrażaniem niskoemisyjnego transportu i osiągnięcia w rozwoju elektromobilności. Już teraz miasto może pochwalić się wdrożeniem zaawansowanych komponentów elektromobilności w transporcie poprzez największy system trolejbusowy i autobus elektryczny EKOVOLT.

Miasto już niejednokrotnie było nagradzane za nowoczesny transport zbiorowy. Lublin był laureatem polskiej edycji konkursu European Green Public Procurement Award w 2016 roku – za zakup i dostawę 70 nowych trolejbusów – najlepsze w Polsce zielone zamówienia publiczne. Z kolei za politykę mobilności i komunikację ze społeczeństwem Lublin wygrał w 2015 roku konkurs ECO MIASTO, organizowany przez Ambasadę Francji w Polsce.

Źródło: Urząd Miasta Lublin

Czw., 6 Wrz. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa