Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Służbowe rowery zamiast samochodów dla warszawskich urzędników

Służbowe rowery zamiast samochodów dla warszawskich urzędników fotolia.pl

Pracownicy jednego z urzędów w Warszawie - Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola zamiast służbowych samochodów do poruszania się po mieście mogą wykorzystywać służbowe rowery. To odpowiedź na postulaty pracowników, a także ekologiczny i szybki środek transportu.

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola w Warszawie do dyspozycji swoich pracowników oddał 10 rowerów służbowych, w tym 2 wspomagane napędem elektrycznym. To pilotażowy program, ale jeżeli pomysł się sprawdzi, zakupionych zostanie więcej jednośladów.

Zakup dwóch kółek wpisuje się w ekologiczną strategię miasta. Korzystanie z roweru nie generuje zanieczyszczeń, nie emituje hałasu, ani nie zajmuje dużo miejsca, co stanowi przejaw dbałości o jakość przestrzeni miejskiej, chroni tereny zielone.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za wyposażeniem pracowników w takie środki transportu jest deficyt miejsc parkingowych, oszczędność środków finansowych przeznaczonych na służbowe przejazdy.

Zanim urzędnicy wsiądą na służbowe „dwa kółka”, muszą przejść szkolenie dotyczące ich użytkowania oraz właściwego zabezpieczenia.

Jednoślady są polskiej produkcji. – Wspieramy i promujemy polskich producentów. Polskie rowery to dobra alternatywa dla droższych produktów zagranicznych marek, a także wyższa jakość od tanich dalekowschodnich – argumentuje ZGN Wola.

Źródło: zgnwola.waw.pl

Pt., 6 Lp. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa